نقش‌آفرینی بسیج اساتید در پاسخ به نیازهای علمی، پژوهشی و فناورانه

در بیانیه مرکز بسیج اساتید که امروز دوشنبه منتشر شد آمده است : استاد بسیجی عنوانی است کوتاه، برای فهرست بلندی از فضایلی که بایست یک عالم عامل بدان آراسته باشد، روشنگری بدون چشم‌داشت ، امیدآفرینی و مبارزه.

به گزارش وزارت علوم مرکز بسیج اساتید، سی و یک خرداد را عجین با خاطره بزرگ استاد شهید چمران دانسته که اطلاق این روز به نام بسیج اساتید جلوه‌ای از ویژگی‌های او را در جامعه زنده نگه می‌دارد و حامی رسالتی سنگین برای نخبه‌ترین قشر جامعه است.

در متن نوشته شده است: چهل سال از پرواز عارفانه و جاودانی او می‌گذرد، اما روزهای پرتکاپو، تلاش‌های صادقانه همراه با ترکیبی از علم و عمل، بی‌اعتنا به پیرایه‌های دنیوی به رغم امکان برخورداری از همه آن‌ها فراموش‌شدنی نیست، بحق وی استادی بود که علم، عمل و اخلاق همراه با بصیرت و بردباری که ویژگی بسیجی بودن است را با این مقام ترکیب کرد.

استادان بسیجی گفته اند: در دهه چهارم حیات پربرکت انقلاب، ایران اسلامی و ملت مسلمان علی‌رغم مواجهه سنگین، به عنوان الگویی روشن و دست‌یافتنی برای سایر ملت‌ها نمود یافته است و بسیج اساتید باور عمیق دارد، اساتید در مواجهه با جنگ نرم نقش اساسی و جایگاه ممتاز فرماندهی را دارند و اگر این نقش به درستی انجام شود توفیقات صد چندان خواهد شد.

در بیانیه مزبور قید شده است:  استاد بسیجی بایست اولویت و تمرکز خود را در ایفای رسالت انقلابی خود بر توسعه ظرفیت و توانمندی علمی و فناورانه با هدف ارتقای کارآمدی و پاسخگویی به نیازهای پیش رو بنا نهاده باشد. بر اساس تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله) بر لزوم «تحول در امور مختلف کشور با پشتوانه فکری و نظری مناسب»، این تحول بدون نقش‌آفرینی اساتید انقلابی و بسیجی میسر نخواهد بود. 

بسیج اساتید ضمن تبریک انتخاب سیزدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران عنوان می کند که بدون شک دولت جدید می تواند با کمک اساتید انقلابی کشور، گام دوم انقلاب اسلامی را مستحکم تر بردارد و سرآغاز نهضتی بزرگ برای جبران کمبودهای نظام اسلامی و سرآغازی بر پایان فساد، تبعیض، رانت و اشرافی گری از دامن نظام و جامعه اسلامی ایران باشد.

بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن گرامی داشت روز بسیج اساتید و قدردانی از همراهی قابل توجه اساتید انقلابی دانشگاه در اقدامات سال گذشته این تشکل انقلابی و به خصوص نقش‌آفرینی موثر در بحران کرونا ، و نیز تحرک اقشار مختلف در مشارکت حداکثری و پرشور در انتخابات اخیر، بار دیگر بر عهد خود در تقویت و رشد دانشگاهیان به منظور دستیابی به دانشگاه تراز انقلاب اسلامی تأکید کرده و آحاد دانشگاهیان را به نقش‌آفرینی عمومی و تخصصی در راستای رفع نیازهای کلیدی جامعه فرا می‌خواند.

مجله خبری اف بوک

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

دانشگاه سمنان در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱ جزو دانشگاه های برتر جهان شد

به گزارش ایرنا، سیف‌الله سعدالدین روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: در این رتبه‌بندی تعداد …