دومین پیش همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در دانشگاه رازی برگزار شد

«تورج زینی‌وند» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: اولین پیش همایش در سوم خرداد برگزار شده و سومین پیش همایش نیز هفته آینده برگزار خواهد شد.

او گفت: همایش اصلی ۳۱ شهریور و اول مهر ماه برگزار می شود و مهمانانی از سوریه، یمن، عراق، فلسطین و چند کشور دیگر دعوت هستند.

زینی‌وند توضیح داد که در همایش اصلی مجموع سخنرانی ها و مقالات ارسال شده به سامانه همایش به صورت چاپ شده و فایل در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

او درخصوص برنامه امروز بیان داشت: شیخ «نبیل طالب الحلباوی» از سوریه که شاعر، نویسنده، امام جمعه حرم حضرت رقیه (س) و معاون علمای شیعه در سوریه است، یکی از سخنرانان همایش بود.

زینی‌وند سخنران دوم همایش را «حسین جمعه» استاد دانشگاه و رییس اتحادیه نویسندگان جهان عرب در سوریه اعلام کرد و افزود: «وائل الإمام»، استاد و پژوهشگر دانشگاه دمشق نیز سومین سخنران همایش بود.

دبیر اجرایی این همایش تصریح کرد: هر سه سخنران به ابعاد شخصیتی، اخلاقی و هوش نظامی شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت و برملا کردن توطئه های استکبار پرداختند.

زینی وند در ادامه گفت: سخنرانان این همایش تاکید داشتند که  شهید سلیمانی فقط متعلق به ملت ایران نیست بلکه متعلق به جبهه مقاومت است.

وی تعداد افراد شرکت کننده در همایش مجازی امروز از طریق اسکای روم را ۲۳۵ نفر اعلام کرد و افزود: برای پیش همایش هفته آینده نیز سخنرانی از کشور ژاپن خواهیم داشت.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی در حمله هلی‌کوپتری آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. در این حمله همراه با سلیمانی، ابومهدی المهندس، فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی به شهادت رسیدند. حمله فوق به دستور مستقیم رییس جمهوری ایالات متحده صورت گرفت.

مجله خبری اف بوک

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

دانشگاه سمنان در رتبه بندی تایمز ۲۰۲۱ جزو دانشگاه های برتر جهان شد

به گزارش ایرنا، سیف‌الله سعدالدین روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: در این رتبه‌بندی تعداد …