برگزاری نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محمود خدادوست با اشاره به اینکه  جشنواره با همت معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در سه حوزه بهداشت، درمان و آموزش، برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره در پنج  محور مالی، بودجه، سرمایه انسانی، امورپشتیبانی و خیرین سلامت اجرا خواهد شد.

وی گفت: بیش از ۳۰ مرکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، شامل ۱۷ بیمارستان، ۱۰ شبکه بهداشتی و ۱۲ دانشکده توسط کارشناسان و داوران جشنواره مورد پایش و بررسی  قرار گرفته اند.

خدادوست نبود وحدت رویه در فرآیندهای های اداری، مالی و اجرایی واحدها، برداشت های متفاوت از قوانین، آیین نامه ها در اجرائیات و ضرورت ایجاد نظم و انضباط در سیستم های تدارکاتی و انبارها از مهم ترین عوامل شکل گیری این جشنواره دانست.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با پایش های صورت گرفته نسبت به تبیین فرهنگ صرفه جویی در منابع و ایجاد منابع پایدار با هدف خوداتکایی واحدها اهتمام ورزیم.

وی ادامه داد: جشنواره انضباطی مالی و اقتصاد مقاومتی با هدف تامین رشد پویا و بهبود شاخص های اقتصادی و درراستای دستیابی به سند چشم انداز بیست ساله و سیاست های اقتصاد مقاومتی با رویکردی انعطاف پذیر، فرصت ساز، مولد و پیشرو توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد ه است.

به گفته دکتر خدادوست استفاده از سیاست‌های کلان این برنامه به عنوان محور شاخص های جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی قرار گرفت. البته تاکید بر اصلاح و تقویت همه جانبه نظام مالی با هدف پاسخگویی و ایجاد ثبات و اقتصاد ملی به عنوان مهمترین سیاست این جشنواره است.
وی گفت: صرفه جویی در هزینه های عمومی کشور با تاکید بر تحول اساسی در ساختارها و اصلاح فرآیندهای مالی و اداری و حذف هزینه های زائد و فرآیندهای موازی از دیگر سیاست های این برنامه و مورد تاکید اهداف اساسی جشنواره است.

رئیس نخستین جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی افزود: در اختتامیه این جشنواره که با حضور اعضای هیأت رئیسه دانشگاه برگزار می شود، از ۹ واحد برگزیده و ۲۸ نفر از روسا و مدیران مراکز این واحدها تقدیر می شود.

ایمان وکیل زاده مدیربرنامه ریزی بودجه و پایش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با اشاره به برگزاری جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: این جشنواره با تمرکز بر بررسی و برنامه ریزی فعالیت های پایش عملکرد درحوزه های مالی و بودجه برگزار خواهد شد.

مدیربرنامه ریزی بودجه و پایش عملکرد دانشگاه با اشاره به محورهای اصلی جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی توضیح داد: در این جشنواره عملکرد حوزه های امورپشتیبانی، سرمایه انسانی، خیرین سلامت، بودجه و مالی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با شاخص های طراحی شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وکیل زاده گفت: طرح اولیه این جشنواره با حمایت های هیات رییسه دانشگاه کلید خورد و بر اساس آن این طرح با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مرحله اجرا درآمد.
وی با اشاره به نحوه انتخاب شاخص های جشنواره انضباط مالی و اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: از بین ۵۰ شاخص اولیه توسط کمیته فنی و تخصصی که در این جشنواره طراحی شد، حدود ۳۰ شاخص در محورهای پنج گانه طراحی شده است.
مدیربرنامه ریزی بودجه و پایش عملکرد دانشگاه عنوان کرد: بر اساس نقشه راه، برترین شاخص های عملکردی و برگزیدگان جشنواره در حوزه های درمان، بهداشت و آموزش دانشگاه معرفی خواهند شد.

مجله خبری اف بوک

درباره ی popadr234975

مطلب پیشنهادی

فرید نجفی عضو کمیته بررسی عوارض احتمالی تزریق واکسن کرونا شد

در حکم انتصاب سعید نمکی خطاب به معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت آمده است: نظر به …